{{ item.title }}

Yaşam İçin Haberler

Meme Kanserinde Kemoterapi Sonrası Egzersizin Hafıza Üzerine Etkisi
Genel
Meme Kanserinde Kemoterapi Sonrası Egzersizin Hafıza Üzerine Etkisi
Meme kanseri tedavisi gören birçok kişi, tedavi sırasında ve sonrasında hatırlama, düşünme ve konsantre olma sorunları olduğunu söylüyor.
Detaylı Bilgi
Metamazon Derneği
Genel
Röportaj
Hasta Dernekleri Röportajı:Metamazon Derneği
Toplumsal farkındalık, hasta ve hasta yakınlarını eğitmek, güçlendirmek ve her zaman kamu tarafından sağlanamayan desteklerin sağlanması için çalışmak sağlık alanında çalışan sivil toplum kuruluşlarının değişmeyen kuruluş amaçları arasında sayılmaktadır.
Detaylı Bilgi
Kanser Riskini Azaltmak İçin Yürüyüş Yapın!
Genel
Kanser Riskini Azaltmak İçin Yürüyüş Yapın!
Yürümek, vücudunuzun kanserle savaşmak için ihtiyaç duyduğu günlük aktiviteyi sağlamanın harika bir yolu olabilir. Ayrıca sağlıklı kilonuzu korumanıza yardımcı olabilir.
Detaylı Bilgi
Kan Kanserlerinde Sık Görülen Bir Belirti: “Kaşıntı”
Genel
Kan Kanserlerinde Sık Görülen Bir Belirti: “Kaşıntı”
Kaşıntı dermatoloji polikliniklerine başvuran hastalarda en sık görülen belirtidir. Bu durum kısaca deriyi kaşıma veya ovma isteği uyandıran, rahatsız edici bir duyu olarak tanımlanabilmektedir.
Detaylı Bilgi
Pembe İzler Kadın Kanserleri Derneği
Genel
Röportaj
Hasta Dernekleri Röportajı:Pembe İzler Kadın Kanserleri Derneği
Bir kadın kanser olur, hayatı değişir. Ama yalnızca onun hayatı değil, ailesinin, arkadaşlarının ve sevdiği tüm insanların hayatı da değişir. İşte bu değişimleri yaşamış, tanık olmuş bir grup kadın olarak 2014 yılında bir araya gelerek “Pembe İzler Kadın Kanserleri Derneğini” kurduk.
Detaylı Bilgi
Kadınlarda Önemli Bir Sağlık Sorunu: Yumurtalık Kanseri
Genel
Kadınlarda Önemli Bir Sağlık Sorunu: Yumurtalık Kanseri
Yumurtalık kanseri, yumurtalıklarda veya fallop tüplerindeki hücrelerin kontrol dışı bir şekilde büyüyerek yumru veya tümör oluşturacak şekilde çoğalmasıyla oluşmaktadır. Bu kanser türü tüm dünyada kadınlarda 8. en sık görülen kanserdir.
Detaylı Bilgi
Chatbot Uygulaması Aydınlatma Metni

Roche Müstahzarları Sanayi Anonim Şirketi (“Şirket”)’ ne ait https://yasamicin.com/‘un bir hizmeti olan Chatbot uygulaması üzerinden gerçekleştireceğiniz görüşmelerde kimliğinizi teşhis etmeye yarayan ve 6698 sayılı Kanun uyarınca “kişisel veri” niteliği taşıyan kişisel verilerinizi talep etmemekte ve arka planda toplamamaktayız. Chatbot uygulaması anonim şekilde sağlık ve yaşam konularına ilişkin sorularınızı bizlerle paylaşmanıza ve sizlere bu yönde anında cevap verebilmemize imkan sağlayan bir uygulamadır. Bu kapsamda, gizliliğinize ilişkin hassasiyetimize istinaden görüşme içeriklerinde kişisel verilerinizi paylaşmamanızı önemle rica ederiz.

Bununla birlikte görüşme esnasında kendi inisiyatifinizle bizlerle kişisel verilerinizi paylaşmanız halinde, ilgili verileriniz hiç bir şekilde aktif bir kullanıma tabii tutulmadan ve sistemlerimizde muhafaza edilmeden görüşmenin sona ermesiyle birlikte derhal 6698 sayılı Kanun ve ilgili mevzuatına uygun şekilde silinecektir.

Anonim içerikler ise sorularınıza dönüş yapabilmek ve, gerekli ve ilgili hallerde çalışmalarda istatistiki bilgi olarak kullanılmak üzere sistemlerimizde bilgi güvenlik standartlarına uygun şekilde saklanacaktır.

İlgili uygulama kapsamında kişisel verilerinizi ve/veya kişisel veri işleme faaliyetine yol açacak bir içeriği paylaşmanız halinde 6698 sayılı Kanun’ un 11. maddesi kapsamında düzenlenen haklara sahip olacağınızı hatırlatır ve buna bağlı talepleriniz olması halinde, Başvuru Formu’nu doldurarak “Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğe” göre istanbul.kvkk@roche.com adresi üzerinden bizlerle paylaşmanızı rica ederiz.