Kansere Dair Merak Edilen Her Şey Burada

Kansere Dair Merak Edilen Her Şey Burada

Roche İlaç Türkiye, onkoloji alanında hasta ve hasta yakınlarına güvenilir bilgi sunarak, tedavi sürecinde ihtiyaçları olan desteği sağlamak üzere kanserle ilgili merak edilen birçok konuya yanıt veren Yaşam İçin projesini başlattı.

Türkiye’nin kanserle mücadele konusunda önde gelen derneklerinden Metamazon, Onkoday, Umut ve Yaşam Derneği, Türk Kanser Derneği ve Kanserle Dans Derneği de www.yasamicin.com’un hayata geçirilmesine koşulsuz destek verdiler.

Roche İlaç Türkiye, ‘daha fazla hasta için daha hızlı ve daha iyi sonuçlara ulaşma’ hedefi doğrultusunda odağına aldığı hastaların tedavi yolculuklarını iyileştirmek için yeni bir projeye imza attı.

Sadece sunduğu tanı ve tedavi yöntemleri ile değil; tüm hasta yolculuğu boyunca yarattığı etkiyle de bu hedefine ulaşmak üzere çalışan Roche, en büyük çalışma alanı olan onkoloji ile ilgili her tür bilgiyi içeren www.yasamicin.com web sitesini hayata geçirdi.

Kanser, hastaların yanı sıra aile ve yakınlarını da içine alan oldukça zorlu bir mücadele sürecini barındırıyor. Yasam İçin projesi, hem web sitesi hem de Facebook, Instagram ve Youtube hesapları sayesinde, insanların hastalıklar konusunda en çok araştırma yaptıkları online ortamda var olan bilgi kirliliğinin önüne geçerek, hastalar ve yakınlarına doğru bilgi ile destek vermek amacıyla hazırlandı.

“Bilmek ne güzel şey” mottosuyla hayata geçirilen web sitesi ve sosyal medya hesapları hastalıkla ilgili merak edilen konuları tek bir kaynakta sunmak üzere tasarlandı. Bu websitede, sağlıklı beslenme ve basit egzersizler gibi bu hastalıktan korunmayı sağlayan yöntemlerden merak edilen konular hakkında hekim görüşlerine kadar farklı pek çok konuda bilgiler yer alıyor.

Ana sayfamızda yer alan Kanser Sözlüğü, bu hastalığın anlaşılabilmesi için ihtiyaç duyulan, ilgili tıbbi terimlerin açıklamalarının yer aldığı bir kaynak olarak kurgulandı.

Kanserle Yaşam sayfasında ise hastalığa karşı yapılan bu mücadeleyi daha güçlü atlatabilmeleri adına hastalar ve yakınları için yol gösterici bilgiler veriliyor.

Hem çocuk ve yetişkin hastalar, hem de hasta yakınları özelinde kapsamlı bilgilerin yer aldığı web sitesi ve sosyal medya hesaplarında, aynı zamanda farklı kanserler için de detaylı içerikler uzman ağızlardan ziyaretçilere aktarılıyor.